Положення

       Міжнародного фестивалю-академії

       дитячої кіно-театральної TVорчості                                     

                       "Золотий ключик"

                                                     2017р.

1. Загальні положення.

1.1.Міжнародний фестиваль-академія дитячої кіно-театральної творчості

"Золотий ключик" (далі - "Фестиваль-академія") - це щорічний конкурсний спеціалізований фестиваль, який проводиться за підтримки Міністерства культури України, Державного агентства з питань кіно України, Національної спілки кінематографістів та інших. Фестиваль-академія проводиться у форматі, що складається з декількох відбіркових етапів та підсумкового фінального етапу року. Кожний етап включає в себе проведення творчих конкурсів з художнього слова, акторської та авторської кіно- пісні, хореографії. Також в рамках Фестивалю-академії можуть здійснюватись різноманітні культурні акції, які проводяться як на території України, так і у інших країнах світу, створюватися дитячі кінотабори та інше.

Слоган Фестивалю-академії - « Діти за мир та дружбу».

1.2. Мета та основні завдання:

- формування світогляду сучасної дитини на основі одвічних цінностей - миру, любові, милосердя, патріотизму та духовності шляхом творчого розвитку у різних видах мистецтва, виховання гармонійної та цілісної особистості на прикладі кращих зразків вітчизняної та світової культури;

- популяризація української культури, національних традицій, збереження історичної спадщини завдяки мистецтву кіно;

- розвиток вітчизняної кінематографії, сприяння відродженню українського професійного дитячого кінематографу;

- виробництво дитячих ігрових т неігрових повнометражних та короткометражних фільмів, серіалів та створення вітчизняної дитячої кіностудії «Золотий ключик» ;

- розвиток та підтримка дитячого театрального мистецтва, постанова театральних вистав та створення дитячого театру-студії «Золотий ключик»;

- сприяння розвитку вітчизняного дитячого телебачення шляхом створення навчально-пізнавального телеканалу «Золотий ключик»;

- виявлення дитячих талантів, унікальних знахідок у галузі мистецтва шляхом співпраці з дитячими творчими агентствами, студіями, українськими профільними ВНЗ, творчими персоналіями;

- подальший розвиток талановитих дітей-учасників, підвищення рівня акторської майстерності, розвиток творчих здібностей у мистецтві танцю, вокалу, музики й інших творчих напрямків. Організатори Фестивалю-академії створюють можливість подальшого розвитку цих здібностей у спеціалізованих кіно- та телешколах, кіно -і- телевиробництві;

- знайомство обдарованих дітей з досягненнями світового та вітчизняного кіномистецтва шляхом проведення ретроспективи видатних кінорежисерів, майстер - класів, творчих зустрічей та інш.;

- залучення до участі у Фестивалю-академії дітей-представників широкого кола інших національностей, що проживають на території України та створення спільних культурних проектів;

- проведення Міжнародного дитячого кінофестивалю «Золотий ключик», а також театрального та фестивалю телепрограм, відеороликів та музичних кліпів;

- налагодження та розширення творчих зв'язків між кінематографістами та кіношколами різних країн світу.

1.3. Фестиваль-академія заснований у 2015 році. Автор ідеї, засновник та організатор Генеральний директор кінофестивалю «Бригантина» Махотін Олександр Олегович .

1.4. Підготовку та проведення Фестивалю-академії здійснює Громадська організація «Дитячий кінофестиваль «Золотий ключик» (далі - «Організація»), що діє на підставі Статуту, в тому числі шляхом створення власних підприємств, залученням державних і приватних підприємств і передачі їм повного обсягу або частини повноважень щодо проведення Фестивалю-академії.

«Організація» формує художню колегію і журі творчих конкурсів Фестивалю, створює дирекцію Фестивалю-академії, веде роботу з популяризації ідей Фестивалю-академії, збирає кошти на організаційні потреби і поповнення призового фонду Фестивалю-академії. офіційно представляє Фестиваль - академію в Україні та за кордоном.

Місцезнаходження «Організації»:

Юридична адреса: 71100, Україна, Запорізька обл., м. Бердянськ, пр. Азовський, будинок 3 кв.13.

  «Організація» надає партнерам інформаційно-рекламне забезпечення.

1.5. Дирекція Фестивалю-академії здійснює організаційне, матеріально-технічне, інформаційне забезпечення роботи Фестивалю-академії шляхом укладення відповідних угод, найму працівників, оренди приміщень, обладнання, іншими засобами, передбаченими законодавством.

2. Організаційний комітет і Партнери.

2.1. Творчі питання, пов'язані з організацією та проведенням Фестивалю вирішуються Організаційним комітетом Фестивалю-академії спільно з Координаційною Радою «Організації».

2.2. Головою Оргкомітету Фестивалю-академії може бути обраний відомий діяч культури і мистецтв України, або відомий громадський діяч, представник керівництва міста чи області, де проводиться Фестиваль.

2.3. Фестиваль підтримується органами державного управління України, які вважаються Партнерами Фестивалю-академії і в обов'язковому порядку представлені в Організаційному комітеті Фестивалю-академії.

2.4. Фестиваль може підтримуватися іншими організаціями, представники яких можуть бути введені до складу Оргкомітету .

3. Програма Фестивалю-академії

3.1. У програму входять:

- конкурсна і Позаконкурсна програми, які формуються відбірковою комісією Фестивалю-академії.

3.2. Конкурсна програма складається з:

- творчих конкурсів на краще виконання художнього слова, акторської та авторської кіно пісні, конкурсу хореографії, які проводяться згідно окремих положень цих конкурсів у декілька відбіркових етапів з виходом кращих учасників у фінал року Фестивалю-академії;

- спеціалізованих дитячих театральних , кіно- та телепроектів, кращі учасники яких мають право виходу у фінал року Фестивалю-академії; 

- кращих аматорських дитячих короткометражних кінострічок.

3.3. Позаконкурсна програма складається з постійних секцій і секцій, які формуються щорічно. Постійними секціями позаконкурсної програми є:

- дитячі анімаційні фільми;

- дитячі ігрові та неігрові короткометражні фільми;

- панорама українського кіно за останні два роки, яка представляє кращі твори вітчизняної кінопродукції для дітей;

- прем'єрні покази фільмів для дітей;

- тематичні ретроспективи.

3.4. Основними місцями проведення Фестивалю-академії є кіноконцертні та театральні зали на території України , а також інших країн. «Організація» може також використовувати кінотеатри, розташовані у місцях проведення Фестивалю-академії для публічних демонстрацій кінопрограм Фестивалю-академії (конкурсних та позаконкурсних показів).

3.5. «Організація» забезпечує належний рівень організації заходів та технічних умов кінопоказів Фестивалю-академії.


4. Відбір до програми Фестивалю-академії.

4.1. Відбіркова комісія конкурсної та позаконкурсної програми Фестивалю-академії складається з членів Оргкомітету Фестивалю-академії та окремих фахівців, залучених до роботи у відбірковій комісії. Програма формується з творів кіно-театрального та телемистецтва для дітей, ці твори відбираються за художнім змістом та високим професійним рівнем.

5. Учасники, преса та гості Фестивалю-академії.

5.1. Учасники Фестивалю-академії - діти віком від 5-ти років до 18 разом з батьками. Проживання та харчування учасників, а також проїзд до місця проведення Фестивалю-академії оплачується самими учасниками (їхніми батьками або партнерами Фестивалю-академії згідно окремих домовленостей).

5.2. Рішення про запрошення дистриб'юторів, режисерів чи інших творчих колективів «Організація» приймає в індивідуальному порядку.

5.3. В якості гостей Фестивалю-академії запрошуються критики, продюсери, організатори дитячих творчих фестивалів, представники благодійних організацій, відомі кінематографісти, театральні митці та телевізійні фахівці, а також відомі діячі культури. Умови прийому гостей Фестивалю-академії «Організація» приймає в індивідуальному порядку.

5.4. Представники засобів масової інформації запрошуються на підставі рішення прес-служби Фестивалю-академії. Умови прийому акредитованої преси «Організація» приймає в індивідуальному порядку.

5.5. Акредитація учасників дає право:

- отримувати запрошення на всі офіційні заходи та церемонії;

- на участь у семінарах, круглих столах, майстер - класах і презентаціях фільмів, прес-конференціях.

6. Художня колегія і журі Фестивалю-академії.

6.1 «Організація» формує:

6.1.1. Художню колегію з відомих вітчизняних кіноакторів, кінорежисерів, театральних акторів та режисерів,композиторів, естрадних співаків, художників, хореографів,майстрів прикладного мистецтва та фахівців модельного мистецтва - людей, небайдужих до майбутнього юних обдарувань, які готують рекомендації їх творчого розвитку з подальшою реалізацією у творчих програмах Фестивалю-академії. «Організація» забезпечує членам художньої колегії проїзд, проживання та харчування під час проведення Фестивалю-академії.

6.1.2. Журі у складі не менше 3 осіб для оцінки творчих конкурсних програм (конкурси акторської пісні та художнього слова, хореографії). Склад журі затверджується Оргкомітетом Фестивалю-академії. «Організація» забезпечує членам журі проїзд, проживання та харчування під час проведення Фестивалю-академії.

6.2. Художня колегія та члени журі працюють згідно окремих положень творчих конкурсів, оцінюючи виступи учасників конкурсів й присуджують їм відповідні дипломи та номінації, а також перехідний Гран-при - «Золотий ключик».

7. Нагороди Фестивалю-академії.

7.1. Переможці в номінаціях конкурсів визначаються рішенням Журі кожного конкурсу окремо. Нагородження дипломами проводиться на урочистій церемонії «Закриття Фестивалю» кожного відбіркового етапу. Кожний з учасників отримує диплом учасника фестивалю та малу медаль з лого Фестивалю-академії «Золотий ключик». Переможці творчих конкурсів отримують дипломи фіналістів, що підтверджує їхню участь у підсумковому етапі-фіналі року Фестивалю-академії. Окремо найкращому учаснику етапу Фестивалю-академії рішенням художньої колегії присуджується перехідний Гран-при «Золотий ключик», який він передає кращому учаснику наступного етапу згідно протоколу художньої колегії. Фіналісти отримують велику медаль з лого Фестивалю-академії «Золотий ключик» та спеціальний диплом «Фіналіст року». Також кращі учасники дитячих театральних , кіно- та телепроектів, які відбуваються у рамках Фестивалю-академії на протязі року, також нагороджуються спеціальними дипломами у фіналі року Фестивалю-академії.

7.2.Номінаціі Фестивалю - академії (конкурсна кіно- телепрограма та театральні вистави):

- присуджуються дипломи у номінаціях за окремим рішенням художньої колегії диференційно по кожному напрямку.

7.3.Номінаціі конкурсу кращих аматорських дитячих короткометражних кінострічок: кращий дитячий короткометражний фільм, краща головна роль, краща роль другого плану, краща режисура, кращий сценарій, Також присуджуються дипломи у додаткових номінаціях, які визначаються окремо журі конкурсу.

7.4.Окрім дипломів та призів, які присуджує журі та художня колегія, можуть бути засновані призи від керівників держадміністрацій та інших офіційних установ, які знаходяться у містах проведення Фестивалю-академії, партнерів, спеціальні призи та нагороди від громадськості.

8. Фінансові умови.

8.1.Фестиваль-академія фінансується за рахунок благодійних внесків, спонсорських, коштів Держбюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

9. Інші положення.

9.1. Дане Положення є внутрішнім організаційно-розпорядчим документом Фестивалю-академії і підлягає затвердженню засновниками та його організаторами.

9.2. Положення цього документа можуть переглядатися за пропозиціями партнерів, спонсорів Фестивалю-академії, членів Оргкомітету, громадськості, які мають право дорадчого голосу.